📚Bezpečne do našich škôl!📚 Súčasťou mestského projektu na zvýšenie bezpečnosti detí „Ulice pre deti“ sú aj dve novomestské zákl…

📚Bezpečne do našich škôl!📚

Súčasťou mestského projektu na zvýšenie bezpečnosti detí „Ulice pre deti“ sú aj dve novomestské základné školy – ZŠ Za kasárňou a ZŠ Riazanská.

V Bratislave denne smeruje do materskej, základnej alebo strednej školy viac ako 85 000 detí. Presne 850 žiakov denne prichádza do novomestskej ZŠ Za kasárňou a 346 na ZŠ Riazanská.

🚗 Keďže v okolí škôl vznikajú dopravné zápchy, situácia je neprehľadná a deťom hrozí dopravná nehoda, veľká časť rodičov vozí svoje deti autom aj napriek tomu, že bývajú len pár metrov od školy.

Bratislava – hlavné mesto SR a Metropolitný inštitút Bratislavyv partnerstve s organizáciou Unicef Slovensko realizuje projekt Ulice pre deti, ktorý má po úspechu pilotného projektu na ZŠ Tbiliská už v priebehu tohto roka zlepšiť bezpečnostnú situáciu v okolí ďalších desiatich škôl. Nepôjde však len o zásahy vo verejnom priestore, pribudnú participatívne aktivity, aktivity zapájajúce deti do tvorby projektu, osveta a vzdelávanie s cieľom zlepšenie povedomia o zdravom životnom prostredí, a tiež aktivity zvyšujúce inkluzívnosť prostredia.
Pred realizáciou samotného projektu prebehol participatívny prieskum medzi žiakmi a rodičmi, ktorý zistil ich aktuálne potreby. Na školách príde ku krátkodobým aj dlhodobým zmenám v doprave, napríklad sa zníži maximálna povolená rýchlosť v úseku pred vstupom do školy, osadia sa prvky na upokojenie dopravy, prípadne sa pristúpi k opatreniam, ktoré zlepšia viditeľnosť detí na priechodoch pre chodcov.

🎉Tešíme sa, že aj dve novomestské školy a ich žiaci budú súčasťou tohto projektu.


Autor správy a foto Bratislava – Nové Mesto on Facebook Zdroj Bratislava – Nové Mesto on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Chcete mať v novom roku viac pohybu, rozvíjať svoju tvorivosť alebo hrať na hudobný nástroj? 🎻Stredisko kultúry BA Nové Mesto má...

Ut jan 24 , 2023
Chcete mať v novom roku viac pohybu, rozvíjať svoju tvorivosť alebo hrať na hudobný nástroj? 🎻Stredisko kultúry BA Nové Mesto má pre vás bohatý výber kurzov! 😍 🆕️Novinkou sú tieto kurzy : 🖋 Kurz kaligrafie V rámci kurzu sa naučíte písať nové štýly písma, ktoré môžete využiť na písanie svadobných […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close