📅Výročia výskumu (nielen) robotiky v SAV 🔷Tento rok sme si pripomenuli 100. výročie premiéry divadelnej hry Karla Čapka R.U.R (…

📅Výročia výskumu (nielen) robotiky v SAV
🔷Tento rok sme si pripomenuli 100. výročie premiéry divadelnej hry Karla Čapka R.U.R (Rossum`s Universal Robots), v ktorej bol vôbec prvýkrát použitý termín ROBOT🤖.
Zhodou náhod si niekoľko okrúhlych a polokrúhlych výročí zo svojej histórie pripomína aj 👉Ústav informatiky SAV💻. Pracovisko pôvodne zriadené v roku 1953 Komisiou pri Zbore povereníkov pre výstavbu SAV prevzala Akadémia v roku 1955 pod názvom👉 Komisia pre teoretickú a aplikovanú mechaniku.
🔹1956 (65 rokov) Počiatky riešenia vedeckého výskumných úloh v Komisii pre teoretickú a aplikovanú mechaniku (od roku 1959 Laboratórium strojov a automatizácie SAV)
🔹1961 (60 rokov) Po etablovaní laboratória zmena názvu na 👉Ústav strojov a automatizácie SAV (od roku 1962 Ústav mechaniky a automatizácie SAV)
🔹1966 (55 rokov) Rozdelenie ústavu na 👉Ústav technickej kybernetiky SAV a 👉Ústav mechaniky strojov SAV
🔹1991 (30 rokov) Rozdelenie Ústavu technickej kybernetiky SAV na 👉Ústav teórie riadenia a robotiky SAV, 👉Ústav automatizácie a komunikácie SAV a 👉Ústav počítačových systémov SAV (od roku 1999 👉 Ústav informatiky SAV )
🔹2001 (20 rokov) Pričlenenie Ústavu teórie riadenia a robotiky SAV k Ústav informatiky SAV🖥
🥳Želáme všetko najlepšie a mnoho ďalších úspešných rokov!💐👏


Autor správy a foto Slovenská akadémia vied on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Photos from Karlova Ves's post

So júl 24 , 2021
POCHVÁĽTE SA PREDZÁHRADKOU Karlovu Ves máme radi všetci 🙂 Pekných predzáhradiek máme u nás v Karlovej Vsi viacero. Dostali sme špeciálny tip na túto, na Majerníkovej ulici 3-5. Je plná voňavých kvetín a robí radosť nielen hmyzu, ale najmä susedom a okoloidúcim. Ak pôjdete okolo nejakej peknej, pochváľte sa fotografiou […]

Mohlo by Vás zaujímať