­čĺČBratislava sp├║┼í┼ąa slu┼żby komunik├ície bez bari├ęr: https://bratislava.sk/sk/komunikacia-bez-barier Intenz├şvne vn├şmame svoju zod…

­čĺČBratislava sp├║┼í┼ąa slu┼żby komunik├ície bez bari├ęr: https://bratislava.sk/sk/komunikacia-bez-barier

Intenz├şvne vn├şmame svoju zodpovednos┼ą vo─Źi ─żu─Ćom s ak├Żmko─żvek znev├Żhodnen├şm a bezbari├ęrovos┼ą komunik├ície je pre n├ís ve─żmi d├┤le┼żit├í. Na ├║radoch sme preto za─Źali odstra┼łova┼ą bari├ęry nielen v oblasti fyzick├ęho prostredia, ale aj orient├ície, inform├íci├ş a komunik├ície.
─Żu─Ćom so sluchov├Żm a re─Źov├Żm znev├Żhodnen├şm pom├┤┼żu dve nov├ę online slu┼żby. Nepo─Źuj├║ci ─żudia, ktor├ş sa dorozumievaj├║ len v posunkovom jazyku, nedosl├Żchav├ş ─Źi star┼í├ş ─żudia so slabn├║cim sluchom, ale aj cudzinci a cudzinky, ktor├Żm viac vyhovuje p├şsomn├í komunik├ícia v sloven─Źine bud├║ m├┤c┼ą s ├║radom komunikova┼ą efekt├şvnej┼íie a zrozumite─żnej┼íie.

Na viac ako dvadsiatich pracovisk├ích prv├ęho kontaktu bud├║ k dispoz├şcii:
Ôťůonline tlmo─Źenie z/do slovensk├ęho posunkov├ęho jazyka
Ôťůonline prepis hovorenej re─Źi na text v re├ílnom ─Źase

Ako slu┼żby funguj├║?
Ծ´ŞĆPri online tlmo─Źen├ş sa ├║radn├şk alebo ├║radn├ş─Źka pri prep├í┼żke prostredn├şctvom video hovoru na tablete bude m├┤c┼ą okam┼żite spoji┼ą s tlmo─Źn├şkom posunkov├ęho jazyka, ktor├Ż bude cel├Ż rozhovor tlmo─Źi┼ą.
Ծ´ŞĆRovnako pri online prepise bude mo┼żn├ę r├Żchle spojenie s prepisovate─żom, ktor├Ż bude hovoren├║ re─Ź ├║radn├şkov prepisova┼ą klientovi do textovej formy.
Online tlmo─Źn├şk aj prepisovan├Ż text sa bude zobrazova┼ą na obrazovke tabletu, ktor├Ż je k dispoz├şcii na kontaktn├Żch pracovisk├ích.
Ծ´ŞĆV pr├şpade telefonick├ęho rozhovoru prostredn├şctvom infolinky s funkciou online prepisu sa prepisovan├Ż text zobrazuje na obrazovke po─Ź├şta─Źa alebo smartf├│nu volaj├║cej osoby.

­čô×Online prepis bude tie┼ż dostupn├Ż na dvan├ístich infolink├ích.
Aplik├íciu n├íjdu ob─Źania a ob─Źianky v Kontaktoch na webe pr├şslu┼ínej in┼ítit├║cie.

Ôä╣´ŞĆSlu┼żby bud├║ okrem Magistr├ítu poskytovan├ę aj na kontaktn├Żch miestach Dopravn├ęho podniku Bratislava, Bratislavskej vod├írenskej spolo─Źnosti, OLO, Mestskej pol├şcie na Obchodnej ulici, M├║zea mesta Bratislavy v Starej radnici, Gal├ęrie mesta Bratislavy, Mestskej kni┼żnice v Bratislave a Turistick├ęho informa─Źn├ęho centra. Pilotn├Ż projekt budeme monitorova┼ą a dola─Ćova┼ą pod─ża potrieb cie─żovej skupiny.

Na Slovensku ide o najrozsiahlej┼í├ş projekt tohto druhu. Te┼í├ş n├ís, ┼że ho m├┤┼żeme uv├ídza┼ą do ┼żivota pr├íve po─Źas Medzin├írodn├ęho t├Ż┼żd┼ła nepo─Źuj├║cich os├┤b a pri pr├şle┼żitosti Medzin├írodn├ęho d┼ła posunkov├Żch jazykov, ktor├Ż pripad├í na 23. septembra.

Podrobnosti o slu┼żb├ích komunik├ície bez bari├ęr n├íjdete na: https://bratislava.sk/sk/komunikacia-bez-barier


Autor spr├ívy a foto Bratislava – hlavn├ę mesto SR on Facebook

Pridaj komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *

Next Post

­čĺČBratislava sp├║┼í┼ąa slu┼żby komunik├ície bez bari├ęr: https://bratislava.sk/sk/komunikacia-bez-barier Intenz├şvne vn├şmame svoju zod...

Št sep 23 , 2021
­čĺČBratislava sp├║┼í┼ąa slu┼żby komunik├ície bez bari├ęr: https://bratislava.sk/sk/komunikacia-bez-barier Intenz├şvne vn├şmame svoju zodpovednos┼ą vo─Źi ─żu─Ćom s ak├Żmko─żvek znev├Żhodnen├şm a bezbari├ęrovos┼ą komunik├ície je pre n├ís ve─żmi d├┤le┼żit├í. Na ├║radoch sme preto za─Źali odstra┼łova┼ą bari├ęry nielen v oblasti fyzick├ęho prostredia, ale aj orient├ície, inform├íci├ş a komunik├ície. ─Żu─Ćom so sluchov├Żm a re─Źov├Żm znev├Żhodnen├şm pom├┤┼żu dve […]