👏 Írsko zakázalo chov zvierat na kožušiny! 👏 🦊🐰🦝 Zákaz kožušinových fariem prijal írsky parlament koncom marca a podpísal ho už…

👏 Írsko zakázalo chov zvierat na kožušiny! 👏

🦊🐰🦝 Zákaz kožušinových fariem prijal írsky parlament koncom marca a podpísal ho už aj prezident. Tri aktívne farmy v krajine tak do konca roka 2022 nadobro ukončia svoju činnosť.
✅ Vďaka patrí aktivistom, občanom, ktorí zákaz významne podporovali (až 80% Írov sa v prieskume vyslovilo za zákaz chovu a zabíjania zvierat na kožušiny) a tiež poslancom, ktorí vypočuli hlas verejnosti aj odborníkov (asociácia írskych veterinárov odporúčala okamžitý zákaz chovu norkov a ďalších divožijúcich druhov na kožušiny).
✅ Zákaz kožušinového chovu už platí vo viacerých krajinách EÚ. Minulý rok sa pridali Estónsko, Taliansko a Francúzsko. Na Slovensku poslednú farmu zatvoria v r. 2025.
🇪🇺 Naším cieľom však je celoeurópsky zákaz.❗Sledujte nás, onedlho ho budete môcť podporiť!
Viac aj tu: https://www.eurogroupforanimals.org/news/ireland-ban-fur-farming
Foto: Nettverk for dyrs frihet & Dyrebeskyttelsen Norge


Autor správy a foto Sloboda zvierat on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Petržalská farnosť Svätej rodiny sa pripravuje na 10. svetové stretnutie rodín

Po máj 9 , 2022
Petržalská farnosť Svätej rodiny sa tiež pripravuje na 10. svetové stretnutie rodín v Ríme. V nedeľu 8. mája 2022 sa počas svätej omše veriacim prihovoril miestny farár Juraj Vittek. Témou homílie bola 4. téma z prípravných katechéz: „Všetci sme deti, všetci sme bratia“. Autor správy a foto Farnosť Svätej rodiny […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close