🐸 Migrácia žabiek na Železnej studničke

🐸 Oprášte kýbliky, cez víkend sa idú presúvať žabky! Pri každoročnej jarnej migrácii čaká našich obojživelných obyvateľov riskantná cesta cez cestu, po ktorej chodia autobusy a cyklisti.

🪣 Spolu s ZO SZOPK Miniopterus sme na Železnej studničke postavili zábrany, ktoré žabky zastavia a dobrovoľníci ich potom v kýblikoch prenášajú cez cestu do rybníkov. Doteraz sme ich preniesli už vyše 6-tisíc.

🔁 Tento víkend budeme ale prenášať žabky oboma smermi. Príďte ich presúvať s nami, pod dohľadom odborníkov, aby sa do rybníkov nedostali žabky, ktoré z nich práve vyšli. V sobotu, spoločne linkou 43 z Patrónky s odchodom 8:35.

Autor správy a foto Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

🏃🏻‍♀️ 🏃🏻 Už túto nedeľu 2.4. 2023 sa uskutoční tradičné bežecké podujatie, ktoré prinesie dočasné zmeny a obmedzenia v doprave. ...

Pi mar 31 , 2023
🏃🏻‍♀️ 🏃🏻 Už túto nedeľu 2.4. 2023 sa uskutoční tradičné bežecké podujatie, ktoré prinesie dočasné zmeny a obmedzenia v doprave. Približne v čase od 8:00 do 13:00 budú upravené električkové, autobusové aj trolejbusové linky premávajúce v širšom okolí centra nasledovne: https://dpb.sk/…/zmeny-a…/bratislavsky-maraton-2-4-2023 🚋 Zároveň Dopravný podnik Bratislava zabezpečí počas maratónu kyvadlovú […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close