🏗️ Projekt rozšírenia Harmincovej ulice sa rozbieha – dočasné obmedzenia a zmeny v organizácii dopravy od 25.9.2022 Frekventov…

🏗️ Projekt rozšírenia Harmincovej ulice sa rozbieha – dočasné obmedzenia a zmeny v organizácii dopravy od 25.9.2022

Frekventovaná Harmincova ulica predstavuje jeden z hlavných prístupov do a z Dúbravky a zabezpečuje spojenie s obchvatom mesta. Jej rozšírenie zo súčasnej dvojpruhovej komunikácie na štvorpruhovú bude viesť k plynulejšej doprave a zlepšeniu podmienok pre MHD. Projekt počíta s rozšírením v úseku od križovatky s ulicou M. Sch. Trnavského po križovatku s ulicou Polianky, kde nadviaže na už vybudovanú štvorpruhovú cestu.

Realizácia stavby je rozdelená na tri etapy a výstavba je navrhnutá tak, aby v čo najmenšej miere obmedzovala dopravu. V rámci prvej etapy bude zhotoviteľ v najbližších týždňoch realizovať nasledovné práce:

👷‍♀️ Od 25. septembra 2022 (nedeľa) od 10:00 hod. bude dočasne obojsmerne presunutá zastávka „Lipského“ na Harmincovej ul. ku križovatke s ul. M. Sch. Trnavského (linky 20, 35, 83, 84 obojsmerne obslúžia zastávku „Lipského“ v tejto presunutej polohe).

👷‍♀️ Doprava na Harmincovej bude zachovaná v oboch smeroch, jazdné pruhy budú zúžené a rýchlosť znížená na 30 km/h.

👷‍♀️ Od začiatku októbra budú dočasne obmedzené niektoré priechody pre chodcov a časti chodníka, pre chodcov budú zriadené obchádzkové trasy. Priechod pre chodcov z Harmincovej na Húščavovu zo strany Polianok bude uzavretý. Ako náhradný priechod bude slúžiť priechod Pri Suchej Vydrici.

👷‍♀️ Zhotoviteľ postupne zriadi stavenisko medzi Húščavovou ulicou a Ulicou Ľ. Zúbka.

👷‍♀️ V priebehu októbra 2022 bude vjazd z Harmincovej do Lipského ulice dočasne uzavretý, o presnom termíne uzávery budeme informovať.

Za dočasné obmedzenia sa ospravedlňujeme, výsledkom prác bude okrem zlepšenia plynulosti dopravy aj modernizácia zastávok MHD a zlepšenie podmienok pre peších zvýšením bezpečnosti na priechodoch pre chodcov.


Autor správy a foto Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Photos from Bratislava - hlavné mesto SR's post

Pi sep 23 , 2022
Karpatská a Hradská sú v novom šate! ✨ ➡️ Na Karpatskej sme z chodníkov odstránili prehrievajúci sa asfalt a nahradili ho kvalitnou dlažbou, ktorá je funkčná aj esteticky, a príjemne dopĺňa kolorit okolitých budov. Je taktiež pretkaná vzorkami Bratislavskej dlažby, ktorú ste pred rokom mohli vidieť vo vzorkovom “kladačáku” na […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close