­čĆÄ´ŞĆ­čî│ Pripravujeme preh─żadn├ę parkovanie pri Tyr┼íovom n├íbre┼ż├ş Plocha na Tyr┼íovom n├íbre┼ż├ş pri Starom moste dlhodobo neofici├ílne sl…

­čĆÄ´ŞĆ­čî│ Pripravujeme preh─żadn├ę parkovanie pri Tyr┼íovom n├íbre┼ż├ş

Plocha na Tyr┼íovom n├íbre┼ż├ş pri Starom moste dlhodobo neofici├ílne sl├║┼żila ako neregulovan├í odstavn├í plocha pre r├┤zne vozidl├í ÔÇô pre n├ív┼ítevn├şkov n├íbre┼żia a Sadu Janka Kr├í─ża, pre ─żud├ş doch├ídzaj├║cich do centra mesta, ale aj ako miesto na dlhodob├ę parkovanie karavanov.

V r├ímci pr├şpravy revitaliz├ície Sadu Janka Kr├í─ża a n├íbre┼żia sme sa tak prirodzene zaoberali aj vyu┼żit├şm tohto priestoru. Chceme, aby Tyr┼íovo n├íbre┼żie a Sad Janka Kr├í─ża boli aj na─Ćalej pr├şstupn├ę n├ív┼ítevn├ş─Źkam a n├ív┼ítevn├şkom, ktor├ş potrebuj├║ pou┼żi┼ą auto, na druhej strane v┼íak nechceme, aby tento v├Żznamn├Ż mestsk├Ż priestor sl├║┼żil ako neregulovan├í odstavn├í plocha pre dlhodob├ę parkovanie.

Preto v t├Żchto d┼łoch opravujeme plochu na n├íbre┼ż├ş pri zjazde zo Star├ęho mosta (plocha ÔÇťPod mostomÔÇŁ) a lok├ílne aj plochu na mieste b├Żval├ęho lunaparku a n├ísledne na nich vyzna─Ź├şme parkovacie miesta, aby bolo jasn├ę, kde je mo┼żn├ę parkova┼ą a kde nie. Pri moste p├┤jde o 155 miest a 10 miest pre motorky a pri b├Żvalom lunaparku zas o 115 miest a ─Ćal┼í├şch 5 miest pre z├ísobovanie. Pr├íce pl├ínujeme ukon─Źi┼ą za─Źiatkom j├║la.

Nov├Ż re┼żim parkovania na Tyr┼íovom n├íbre┼ż├ş bude nastaven├Ż tak, aby sl├║┼żil prioritne n├ív┼ítevn├şkom n├íbre┼żia a Sadu Janka Kr├í─ża a minimalizoval dlhodob├ę parkovanie. Po─Źas letn├Żch pr├ízdnin bude parkovisko na Tyr┼íovom n├íbre┼ż├ş sl├║┼żi┼ą n├ív┼ítevn├şkom bezplatne, nesk├┤r bude parkovanie spoplatnen├ę hodinovou sadzbou. Cez pracovn├ę dni od 17:00 do 22:00 a cez v├şkendy a dni pracovn├ęho pokoja (7:00-22:00) bud├║ ma┼ą n├ív┼ítevn├şci prv├ę dve hodiny zdarma a n├ísledne tretia a ka┼żd├í ─Ćal┼íia hodina bude spoplatnen├í sadzbou 1 eur/hod. Cez pracovn├ę dni od 7:00 do 17:00 bude prv├í hodina zdarma, druh├í hodina bude spoplatnen├í sadzbou 1 eur/hod. a tretia a ka┼żd├í ─Ćal┼íia sumou 2 eur/hod.

Rie┼íenie pri b├Żvalom lunaparku realizujeme ako do─Źasn├ę, do doby, k├Żm bude pripraven├í celkov├í revitaliz├ícia Tyr┼íovho n├íbre┼żia. S ─Źas┼ąou revitaliz├ície n├íbre┼żia pl├ínujeme za─Źa┼ą u┼ż v lete a v okol├ş pam├Ątn├şka Daniela Tup├ęho vybudujeme nov├ę chodn├şky a priestor dopln├şme o nov├║ v├Żsadbu, mobili├ír a osvetlenie a z├írove┼ł v tomto priestore zredukujeme parkovanie. Dlh├ę roky neregulovan├║ odstavn├║ plochu aspo┼ł z ─Źasti tak u┼ż tento rok premen├şme na kvalitn├Ż priestor. Na hlavnej parkovacej ploche Pod mostom zas komplexne obnovujeme povrchy a vytv├írame nov├ę zelen├ę plochy.

Za do─Źasn├ę obmedzenia po─Źas pr├íc sa v├ím ospravedl┼łujeme a o presnom term├şne spustenia nov├ęho re┼żimu parkovania na Tyr┼íovom n├íbre┼ż├ş budeme v─Źas informova┼ą.


Autor spr├ívy, foto a spr├ívu publikoval Bratislava – hlavn├ę mesto SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *

Next Post

5´ŞĆÔâú. POTR├üPIL DIKT├üT ├Ü─î├üSTN├ŹKOV DOD PZ "STA┼ç SA POLICAJTOM V BRATISLAVSKOM KRAJI NA JEDEN DE┼ç" ? ÔťŹ...

Po j├║n 21 , 2021
5´ŞĆÔâú. POTR├üPIL DIKT├üT ├Ü─î├üSTN├ŹKOV DOD PZ „STA┼ç SA POLICAJTOM V BRATISLAVSKOM KRAJI NA JEDEN DE┼ç“ ? ÔťŹ ako prebieha prij├şmacie konanie do PZ a previerky zo slovensk├ęho jazyka si mohli vysk├║┼ía┼ą ├║─Źastn├şci DOD ­čöť ako im to i┼ílo sa dozviete v pripravovanom videu Autor spr├ívy a foto KRPZBA FB Posts

Bleskov├ę spr├ívy