🏆🏰 VÝSLEDKY SÚŤAŽE KULTÚRNA PAMIATKA ROKA – FÉNIX Na Slovensku máme 17,5 tisíc národných kultúrnych pamiatok. Žiaľ, až štvrtina…

🏆🏰 VÝSLEDKY SÚŤAŽE KULTÚRNA PAMIATKA ROKA – FÉNIX

Na Slovensku máme 17,5 tisíc národných kultúrnych pamiatok. Žiaľ, až štvrtina z nich je v zlom až dezolátnom stave. Našou snahou je tento nelichotivý stav zmeniť.

🛠️ Napomáha tomu náš dotačný program Obnovme si svoj dom, v ktorom ročne podporíme rekonštrukciu a obnovu asi 500 projektov.

🎖️ Majiteľov kultúrnych pamiatok v úsilí o ich záchranu už 15 rokov motivuje, inšpiruje a podporuje súťaž Kultúrna pamiatka roka – Fénix, ktorá už pozná svojich tohtoročných víťazov.

🤝 Gratulujeme víťazom, ktorými sú:

🔹 Kostol sv. Jána Krstiteľa na cintoríne v Modre
🔹 Meštiansky dom v opevnení Martineum v Bratislave
🔹 hrad Uhrovec
🔹 Neogotický kaštieľ Esterházyovcov v Galante, ktorý získal v hlasovaní verejnosti najviac hlasov a Cenu Nadácie SPP.
🔹 Osobitný titul „Adept na kultúrnu pamiatku roka – Fénix“ si prevzali zástupcovia Židovskej náboženskej obce za projekt obnovy a reštaurovania unikátnych náhrobkov zo staronového židovského cintorína v Bratislave.
🔹 Čestné uznanie za výnimočný prístup a osobné nasadenie v procese obnovy a sprístupnenia pamiatok regiónu – Habánskeho mlyna v Sobotišti a objektu Letohrádku v Senici si prevzala pani Ľubica Kadlec Melišová.

Viac na ➡️ https://www.kpr-fenix.sk/vysledky-15-rocnika.html


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

📄SÚHRN AKTUALÍT Z NÁŠHO REZORTU V tomto stručnom prehľade vám prinášame súhrn tých najdôležitejších informácií z rezortu obran...

Po máj 9 , 2022
📄SÚHRN AKTUALÍT Z NÁŠHO REZORTU V tomto stručnom prehľade vám prinášame súhrn tých najdôležitejších informácií z rezortu obrany za predchádzajúci týždeň – aby vám nič neuniklo. ☺️ S e-Bulletinom zostanete vždy v obraze. Kompletný archív vydaní e-Bulletinu nájdete na: www.mosr.sk/ebulletin/ #mosr #suhrn #ebulletin #aktualita #obrana #bezpecnost #informacie Autor správy, foto […]
close