🎉 MÁME PLÁN, PODĽA KTORÉHO BUDEME ZLEPŠOVAŤ KVALITU ŽIVOTA V NAJBLIŽŠÍCH ROKOCH 🎉 Po dlhých mesiacoch práce máme schválený stra…

🎉 MÁME PLÁN, PODĽA KTORÉHO BUDEME ZLEPŠOVAŤ KVALITU ŽIVOTA V NAJBLIŽŠÍCH ROKOCH 🎉

Po dlhých mesiacoch práce máme schválený strategický plán Bratislava 2030.

Takmer 700-stranový dokument prináša víziu aj konkrétne opatrenia, vďaka ktorým sa z Bratislavy stane ešte lepšie mesto pre život.

🔵 Desiatky odborníčok a odborníkov najskôr analyzovali najväčšie problémy a výzvy, ktorým hlavné mesto čelí, a následne pripravili detailné riešenia pre tieto situácie.

🔵 Bratislava chce byť do roku 2030 ešte starostlivejšie, dostupnejšie a odolnejšie mesto.

🔵 Zmeny sa udejú v doprave, školstve, športe, kultúre, životnom prostredí, územnom plánovaní či technickej infraštruktúre mesta.

🔵 V meste má vzniknúť 64 kilometrov nových cyklochodníkov naviazaných na centrum mesta, plánuje sa modernizácia MHD, vysadí sa viac zelene v uliciach, a tiež majú pribudnú ďalšie nájomné byty.

🔵 Plán stanovuje dokopy 70 cieľov, na ktoré sú naviazané konkrétne opatrenia.

🔵 Úlohou Metropolitného inštitútu Bratislavy bude dohliadnuť na napĺňanie stratégie a každý rok vyhodnocovať úspešnosť aktivít.

Viac informácií nájdete na www.bratislava2030.sk

Autor správy a foto Metropolitný inštitút Bratislavy on Facebook Zdroj Metropolitný inštitút Bratislavy on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Slovan podpísal s Jurajom Kuckom dvojročný kontrakt

Št jún 23 , 2022
🔵 Ivan KMOTRÍK ml.: „Verím, že budeme úspešní a spoločne prinesieme na Slovensko európsky futbal a ľudí na štadión.“ 🔵 Juraj KUCKA: „Hráme pre ľudí, aby ich chodilo čo najviac. My ich musíme prilákať výkonmi, a to opäť nehovorím o sebe či jednotlivcoch, ale o nás ako tíme.“ ŠK Slovan […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close