­čÄä VIANO─îN├ë TRHY V KRAJI Viano─Źn├ę trhy, kedysi prakticky ur─Źen├ę na to, aby sa ─żudia mali kde z├ísobi┼ą nielen na sviatky, ale aj na…

­čÄä VIANO─îN├ë TRHY V KRAJI
Viano─Źn├ę trhy, kedysi prakticky ur─Źen├ę na to, aby sa ─żudia mali kde z├ísobi┼ą nielen na sviatky, ale aj na cel├║ zimu, ostali dodnes symbolom obdobia, ke─Ć si u┼ż├şvame zasl├║┼żen├ę v├Żsledky pr├íce po─Źas cel├ęho roka, spoma─żujeme a nach├ídzame si ─Źas na stretnutia s na┼íimi bl├şzkymi a priate─żmi, na ktor├ę cez rok nie je ─Źas. Okrem klasick├Żch trhov v Bratislave n├íjdete v na┼íom regi├│ne aj mno┼żstvo men┼í├şch trhov s komornou atmosf├ęrou, ktor├Żch n├ív┼ítevu m├┤┼żete spoji┼ą s v├şkendov├Żm v├Żletom. Kam sa teda vybra┼ą za adventnou atmosf├ęrou?

ÔŁä´ŞĆ MIKUL├ü┼áSKY JARMOK STUPAVA
Ak m├íte chu┼ą na tradi─Źn├Ż jarmok tak, ako vyzeral kedysi, na ktorom si na Vianoce nak├║pite priamo od pestovate─żov ─Źi remeseln├şkov, zav├ştajte dopoludnia 3. decembra do Sedliackeho dvora v Stupave.

ÔŁä´ŞĆ VIANO─îN├ë TRHY V PEZINKU
V Pezinku si m├┤┼żete adventn├║ atmosf├ęru u┼żi┼ą dokonca dvakr├ít. Prv├ę v├ís priv├ştaj├║ z├ímock├ę viano─Źn├ę trhy, ktor├ę sa bud├║ kona┼ą v d┼łoch 2.ÔÇô 3. decembra na n├ídvor├ş Z├ímku ┼áim├ík Pezinok. N├ídvorie sa zmen├ş na mal├ę viano─Źn├ę meste─Źko, kde nebude ch├Żba┼ą viano─Źn├Ż strom─Źek, v├┤┼ła varen├ęho v├şna a pun─Źu a skvel├ę jedlo. Atmosf├ęru dotvoria aj tradi─Źn├ę viano─Źn├ę koledy a st├ínky s kr├ísnymi tradi─Źn├Żmi v├Żrobkami, ktor├Żmi m├┤┼żete pote┼íi┼ą seba aj svojich bl├şzkych. Otvoren├ę bud├║ aj z├ímock├ę pivnice s ponukou v├Żborn├Żch v├şn z vlastnej produkcie, a tak m├┤┼żete trhy spoji┼ą s ochutn├ívkou a n├íkupom ┼ípi─Źkov├ęho v├şna na sviatky.

O t├Ż┼żde┼ł, 9. ÔÇô 11. 12., sa konaj├║ pezinsk├ę viano─Źn├ę trhy na Radni─Źnom n├ímest├ş. Nebude ch├Żba┼ą ani betlehem, viano─Źn├Ż orloj ─Źi dobro─Źinn├Ż baz├ír a program pre deti. Nevynechajte ich, ak si chcete u┼żi┼ą ─Źaro Vianoc s najmen┼í├şmi.

ÔŁä´ŞĆ TRADI─îN├ë VIANO─îN├ë TRHY V SENCI
V Senci na v├ís ─Źakaj├║ trhovn├şci 10. ÔÇô 11. 12. a 16. ÔÇô 22. 12. Okrem trhovn├şkov v├ís v┼żdy v sobotu a nede─żu o piatej hodine pote┼í├ş aj koncert ─żudovej hudby.

ÔŁä´ŞĆ BRATISLAVSK├ë VIANOCE
V Bratislave si m├┤┼żete u┼żi┼ą viano─Źn├║ atmosf├ęru po─Źas cel├ęho adventu na nieko─żko sp├┤sobov. Po prest├ívke sa vracaj├║ klasick├ę viano─Źn├ę trhy na Hlavnom a Franti┼ík├ínskom n├ímest├ş. Tento rok bud├║ trva┼ą od 24. 11. do 21. 12. Ak m├íte chu┼ą na ─Źosi modernej┼íie, u┼ż od 17. 11. je tu pre v├ís Zimn├Ż Tyr┼í├ík. Okrem st├ínkov v├ís na Tyr┼íovom n├íbre┼ż├ş ─Źakaj├║ novinky ako baz├ír nosen├ęho oble─Źenia ─Źi prezent├ícia ├Ü─ŻUV-u. Ak nem├íte radi prive─żk├ę davy, ur─Źite si vyberiete z pestrej ponuky miestnych trhov, ktor├ę n├íjdete v jednotliv├Żch mestsk├Żch ─Źastiach.

­čôŞ ILUSTRA─îN├ü FOTO: BRA┼çO MOLN├üR


Autor spr├ívy a foto Bratislavsk├Ż kraj on Facebook

Pridaj komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *

Next Post

N├üSILIE NA ┼ŻEN├üCH A JEHO ZNAKY ­čĄö ÔśŁ´ŞĆ ka┼żdoro─Źne 25. november je medzin├írodn├Żm d┼łom elimin├ície n├ísilia na ┼żen├ích v tejto s├║vislos...

Pi nov 25 , 2022
N├üSILIE NA ┼ŻEN├üCH A JEHO ZNAKY ­čĄö ÔśŁ´ŞĆ ka┼żdoro─Źne 25. november je medzin├írodn├Żm d┼łom elimin├ície n├ísilia na ┼żen├ích v tejto s├║vislosti sme v spolupr├íci s In┼ítit├║tom pre v├Żskum pr├íce a rodiny pripravili s├ęriu vide├ş na t├ęmu n├ísilia p├íchan├ęho na ┼żen├ích nezatv├írajme pred n├ísil├şm o─Źi ­čźú­čźú #orangetheworld Autor spr├ívy, foto a […]

Pre─Ź├ştajte si aj nie─Źo z arch├şvu, ─Źo ste mo┼żno prehliadli...

close