🌳 YOUNG RANGER CLUB: ŽIAKOV UČÍ DÔLEŽITOSTI OCHRANY DUNAJSKÝCH LUŽNÝCH LESOV V máji navštívili slovenskí a maďarskí žiaci dvojdň…

🌳 YOUNG RANGER CLUB: ŽIAKOV UČÍ DÔLEŽITOSTI OCHRANY DUNAJSKÝCH LUŽNÝCH LESOV
V máji navštívili slovenskí a maďarskí žiaci dvojdňové stretnutie s eko-vzdelávacím programom Young ranger club. O ochrane územia sa zážitkovou formou učili priamo v Dunajských lužných lesoch. Žiaci slovenských tried získali tento výlet ako výhru z predchádzajúcej účasti na výzve “Zelená správa z Dunajských luhov”. Žiaci z maďarských zúčastnených tried prišli pod patronátom maďarského spoluorganizátora podujatí – Pisztráng kor Egyesulet v Dunaszigete.

🚣‍♀️ Deti zažili prehliadku Jaroveckého ramena Dunaja na loďkách. Počas veslovania pozorovali vtáctvo a odovzdávali si informácie o tunajšom charaktere prírody, o druhoch rýb a vodných živočíchoch. Účastníci lovili sitkom vodné organizmy a zachytávali ich do nádobiek.

🐟 Potom sa presunuli k špeciálne upravenému mikrobusu s technickým vybavením s obrazovkou a kamerou, pomocou ktorého mohli deti pozorovať priblížením cez kameru a prenosom obrazu na veľkú obrazovku zväčšeninu odchytených živočíchov.

🦫 Lesná zastávka bola zameraná na význam mŕtveho dreva a naň viazané druhy (napr. rôzne druhy ďatľov a zaujímavosti o nich). Pri Rusoveckom jazere sa zamerali na jeho typického obyvateľa bobra, jeho pobytové znaky a porovnanie s ondatrou, nutriou či vydrou.

🇪🇺 Projekt je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja, prostredníctvom programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika- Maďarsko. #InterregSKHU #BuildingPartnership #EuropeanUnion #EcoregionSKHU
🟢 Viac informácií na https://www.skhu.eu/ a bit.ly/3tCrjoJ

🎥 Video nájdete tu: bit.ly/3Onp406


Autor správy a foto Bratislavský kraj on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

🤔

Št júl 21 , 2022
🤔 Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Žilina on Facebook

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close