🌳 Veľké platany potrebujú aj skutočne veľký kus povýsadbovej starostlivosti

🌳 Veľké platany potrebujú aj skutočne veľký kus povýsadbovej starostlivosti

Sme preto veľmi radi, že sme našli zodpovedného partnera, ktorému tiež veľmi záleží na udržateľnosti a zeleni v našom meste a je ním spoločnosť Swiss Re, ktorá podporí až päť rokov povýsadbovej starostlivosti o týchto päť dvanásťmetrových platanov na Trnavskom mýte.

Na tomto mieste sme začiatkom mája uskutočnili vôbec prvú výsadbu svojho druhu v Bratislave, kedy sme použili prekoreňovacie bunky. Aby sa platanom v náročnom mestskom prostredí dlhodobo darilo, tá najlepšia povýsadbová starostlivosť je nevyhnutnosťou.
Čo takáto povýsadbová starostlivosť zahŕňa? Najmä kontrolu – od kontroly zavlažovacieho a odvetrávacieho systému cez kontrolu parazitov či hubových ochorení až po výchovné a niekedy aj bezpečnostné rezy vrátane odstraňovania výmladkov.

Prečo to robíme? Záleží nám na tom, aby jeden z najfrekventovanejších mestských uzlov a zároveň významný bratislavský priestor nebol veľkým tepelným ostrovom, ale naopak, aby sa stal miestom, kde je možné si vychutnať v tieni stromov aj letné dni. Zároveň je to ďalší krok, ktorým zodpovedne pripravujeme naše mesto na klimatické zmeny.

Autor správy a foto Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

🌳 Veľké platany potrebujú aj skutočne veľký kus povýsadbovej starostlivosti

Št okt 21 , 2021
🌳 Veľké platany potrebujú aj skutočne veľký kus povýsadbovej starostlivosti Sme preto veľmi radi, že sme našli zodpovedného partnera, ktorému tiež veľmi záleží na udržateľnosti a zeleni v našom meste a je ním spoločnosť Swiss Re, ktorá podporí až päť rokov povýsadbovej starostlivosti o týchto päť dvanásťmetrových platanov na Trnavskom […]