🌊 Vodný plán ochráni vodné toky pred znečistením 🔵 Vodný plán Slovenska na roky 2022 až 2027 je nástrojom na ochranu a udržat…

🌊 Vodný plán ochráni vodné toky pred znečistením

🔵 Vodný plán Slovenska na roky 2022 až 2027 je nástrojom na ochranu a udržateľné využívanie podzemných a povrchových vôd. Tento dokument aktualizuje a prehodnocuje predchádzajúce plány, aby sa čo najúčinnejšie dosiahli environmentálne ciele.

Vodný plán Slovenska pozostáva z plánov manažmentu správneho územia
➡️ povodia Dunaja
➡️ povodia Visly

Zároveň je aj podkladom pre vypracovanie medzinárodných plánov povodí.

🔵 Poslaním Vodného plánu je stanoviť spôsob a časový harmonogram dosiahnutia cieľov a požiadaviek, vymedzených v rámcovej smernici o vodách.

ℹ️ Minister životného prostredia SR Ján Budaj na dnešné rokovanie vlády predložil v poradí už tretí Vodný plán Slovenska, ktorý vládny kabinet schválil. Schválený plán sa vypracováva každých šesť rokov a posiela sa Európskej komisii.

Foto: Branislav Knappek, unsplash.com


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo životného prostredia SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Noc múzeí a galérií si vychutnáte aj v Baníckom múzeu

St máj 11 , 2022
Už túto sobotu, 14. mája, ožijú počas noci aj galérie a múzea Košického samosprávneho kraja. Komentované prehliadky, koncerty, premietania a živé vystúpenia sľubujú návštevníkom nevšedný zážitok. Do 18. ročníka Noci múzeí a galérií sa zapojí 6 župných kultúrnych zariadení, medzi nimi aj Banícke múzeum v Rožňave. Svoje brány otvorí širokej […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close