🇺🇦 VOJNA NA UKRAJINE: MINISTER VNÚTRA INFORMOVAL VEĽVYSLANCOV O AKTUÁLNEJ SITUÁCII Roman Mikulec – minister vnútra SR sa dnes …

🇺🇦 VOJNA NA UKRAJINE: MINISTER VNÚTRA INFORMOVAL VEĽVYSLANCOV O AKTUÁLNEJ SITUÁCII

Roman Mikulec – minister vnútra SR sa dnes prostredníctvom videokonferencie stretol s veľvyslancami krajín akreditovaných v Slovenskej republike. Cieľom bolo oboznámiť ich s aktuálnou situáciou u nás v súvislosti s migračnou krízou, ktorá vypukla po útoku ruských vojsk na Ukrajinu. Šlo v poradí o druhé takéto stretnutie ministra so zástupcami diplomatických zborov.

🇫🇷 🇪🇺 Videokonferenciu otvoril veľvyslanec Francúzskej republiky na Slovensku Pascal Le Deunff z pozície predsedníckej krajiny v Rade EÚ.

💬 SR má snahu čo najviac pomôcť Ukrajine a jej občanom. „Každý deň sa v predstihu pripravujeme na množstvo scenárov. Máme zriadené veľkokapacitné centrá, aj centrá, ktoré sú v stand-by režime pripravené na prípadné zhoršenie sa situácie. V súčasnosti hľadáme riešenia na odľahčenie hraničných regiónov a hlavného mesta a vytvorenie ubytovacích kapacít pre utečencov v rámci regiónov SR. Veľmi si vážim záujem a vzájomnú spoluprácu a ďakujem všetkým za nasadenie,“ povedal šéf rezortu vnútra Roman Mikulec.

🤝 Minister vnútra spomenul tiež dôležitosť našej solidarity. Od začiatku vypuknutia vojnového konfliktu na Ukrajine poskytlo Slovensko Ukrajine humanitárnu pomoc vo výške viac ako 2 milióny eur.

Minister informoval o aktuálnych číslach zo slovensko-ukrajinskej hranice:
➡️ Celkový počet osôb, ktoré vstúpili na územie SR od 24. 2.: 397 398.
➡️ Celkový počet udelených dočasných útočísk od 1. 3. 2022: 74 024.
➡️ Späť na Ukrajinu od začiatku vypuknutia vojnového konfliktu sa vrátilo: 140 016 osôb.

Témou bol aj nedávny útok v blízkosti slovenskej hranice, humanitárna pomoc, integrácia odídencov z UA na Slovensku, práca krízového štábu či režim na hraniciach.


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

EKUPUJ PSA Z ANONYMNÉHO INZERÁTU, S VEĽKOU PRAVDEPODOBNOSŤOU PODPORÍŠ MNOŽIARA

Pi máj 6 , 2022
❌ NEKUPUJ PSA Z ANONYMNÉHO INZERÁTU, S VEĽKOU PRAVDEPODOBNOSŤOU PODPORÍŠ MNOŽIARA! ❌ PREČO SA IM SLOVENSKU TAK DOBRE DARÍ? Pre veľký dopyt po rýchlo dostupných a cenovo výhodných šteniatkach a mačiatkach bez PP. Jedinou zárukou zdravia aj čistokrvnosti je preukaz pôvodu/rodokmeň. ℹ️ Tu sa nachádzajú údaje o chovateľovi aj zvierati […]
close