🇺🇦 Asistenčné centrum na Bottovej je v plnej prevádzke už presne tri mesiace. Aj naďalej poskytuje potrebné služby a komunitno-i…

🇺🇦 Asistenčné centrum na Bottovej je v plnej prevádzke už presne tri mesiace. Aj naďalej poskytuje potrebné služby a komunitno-integračné aktivity pre všetkých, ktorí boli nútení opustiť svoje domovy na Ukrajine kvôli ruskej agresii.

Za ACP sa skrýva veľa práce a jeho fungovanie je výsledkom efektívnej spolupráce mnohých zložiek – samosprávy, štátnych inštitúcií, mimovládnych organizácií a v neposlednom rade súkromných spoločností.
Práve Vám by sme sa teraz radi poďakovali za to, že ste nám pomohli vytvoriť miesto, v ktorom ľudia z Ukrajiny nachádzajú pomoc a podporu. Podiel pomoci partnerov zo súkromného sektora je nezanedbateľný – ide o desiatky firiem, ale aj jednotlivcov, ktorí motivovali svoje okolie pre materiálnu, finančnú aj dobrovoľnícku pomoc.

👉 Od prvých dní pomáhali živnostníci, malé firmy, aj medzinárodné spoločnosti. Reagovali rýchlo a operatívne – zoznam materiálnych potrieb bol dlhý a často sa menil a narýchlo dopĺňal z hodiny na hodinu. Pomáhali finančnými darmi, nákupmi potravín, vybavenia/zariadenia či desiatkami drobností, ktoré sme mohli využiť v Infopointe na Hlavnej stanici, v Asistenčnom centre pomoci na Bottovej, či v rámci ubytovania na Pasienkoch.

Kľúčová bola aj personálna pomoc – mnohí z partnerov vytvorili svojim zamestnancom podmienky, vďaka ktorým mohli pomáhať ako dobrovoľníčky a dobrovoľníci. Niektoré spoločnosti zabezpečili desiatky dobrovoľníkov týždeň čo týždeň – pomáhali na infopointe, na registrácii, v sklade, pri výdaji materiálnej pomoci, v detských kútikoch.

👏 Bez ohľadu na dĺžku zoznamu si každý z týchto partnerov zaslúži zmieniť a poďakovať, lebo urobili viac než len to, čo museli:

HB Reavis, Swiss Re, IKEA, ESET, Nadácia SPP, Nadácia Slovenská sporiteľňa, INGKA Avion Shopping Centers, Tesco Slovensko, Nadácia Volkswagen, ŠK Slovan Bratislava, Jungheinrich, ENGIE, Johnson Controls International, HOPINTAXI, Telekom SK, Danone, Lyreco Slovensko, O2 SK Business Services, SWAN, Last Mile, soupa.sk, PHOčkáreň, OLO – Odvoz a likvidácia odpadu, Bratislavská vodárenská spoločnosť, a. s., Tuli vaky, Accenture, Salesianer, Zurich Insurance v spolupráci s AmCham Slovakia, McDonald’s, Dedoles, Heineken, NAY, ČSOB, ING, YIT, Curaprox, Mondelēz, Unilever, Dr.Max, Dr. Oetker, Budiš, IBM, UpDéjeuner, Vacuumlabs, KPMG, Allen & Overy, Pricewise, EY.

Špeciálne poďakovanie patrí aj Nadácia Pontis, ktorá ponúkla svoje kontaktky najmä v rámci iniciatívy Business Leaders Forum a prepojila nás s mnohými cennými partnermi.

Ďakujeme! 💛💙

#bratislavapreukrajinu


Autor správy a foto Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

🇺🇦 Asistenčné centrum na Bottovej je v plnej prevádzke už presne tri mesiace. Aj naďalej poskytuje potrebné služby a komunitno-i...

Ut jún 28 , 2022
🇺🇦 Asistenčné centrum na Bottovej je v plnej prevádzke už presne tri mesiace. Aj naďalej poskytuje potrebné služby a komunitno-integračné aktivity pre všetkých, ktorí boli nútení opustiť svoje domovy na Ukrajine kvôli ruskej agresii. Za ACP sa skrýva veľa práce a jeho fungovanie je výsledkom efektívnej spolupráce mnohých zložiek – […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close