🅿️Vodiči pozor, od dnešného dňa je PAAS spustený už aj v Starom Meste. Bratislavský parkovací asistent PAAS sa rozširuje o ďalš…

🅿️Vodiči pozor, od dnešného dňa je PAAS spustený už aj v Starom Meste.

Bratislavský parkovací asistent PAAS sa rozširuje o ďalšiu zónu. Po zavedení regulácie v niektorých lokalitách Nového Mesta, Rače, Petržalky a Ružinova, sa regulované parkovanie a jeho kontrola spúšťa aj v časti Hlavná stanica – Blumentál.

V oblastiach, kde platí regulované parkovanie je možné parkovať výlučne na vyznačených parkovacích miestach, resp. v parkovacích pásoch. Parkovanie mimo nich nie je povolené.

👉Rezidenti zóny v nej budú parkovať na základe svojej platnej rezidentskej parkovacej karty neobmedzene a bez ďalšieho poplatku.

👉Nerezidenti budú v čase regulácie platiť: v pracovné dni v čase 8:00 – 24:00 = 1,50 alebo 2,00 eur/hod v závislosti od konkrétnej ulice. Zoznam ulíc spadajúcich do tejto regulovanej zóny nájdete na https://paas.sk/stare-mesto/.

Poplatok za parkovanie je možné uhradiť cez mobilné aplikácie📱 (zoznam aplikácií: https://paas.sk/platba/) alebo u parkovacích asistentov🧍‍♀️🧍‍♂️ priamo v teréne.

Hodinová sadzba má odradiť ľudí, ktorí v lokalite nebývajú, od dlhodobého parkovania v zóne, napr. kvôli dochádzaniu do práce alebo za službami a naopak ponechať rezidentom viac voľných parkovacích miest v blízkosti ich bytov.

Virtuálnu rezidentskú kartu PAAS je možné zakúpiť si online na www.paas.sk. Na tomto webe nájdete aj informácie o jednotlivých typoch kariet, pravidlách regulovaného parkovania ako aj návod k registrácii.


Autor správy a foto Mestská polícia Bratislava on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

OBCHODOVANIE S ĽUĎMI – TÉMOU STRETNUTIA MV SR A ZÁSTUPCOV RADY EURÓPY Informačné centrum na Boj proti obchodovaniu s ľuďmi a pr...

St máj 25 , 2022
OBCHODOVANIE S ĽUĎMI – TÉMOU STRETNUTIA MV SR A ZÁSTUPCOV RADY EURÓPY Informačné centrum na Boj proti obchodovaniu s ľuďmi a prevenciu kriminality MV SR pripravilo v Bratislave spolu s Council of Europe celodenné stretnutie zástupcov slovenských inštitúcií a Rady Európy. Vzájomne sa informovali o posunoch v oblasti boja proti […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close