❤️ NA SVIATOK SV. FLORIÁNA ĎAKUJEME PROFESIONÁLNYM AJ DOBROVOĽNÝM HASIČOM ZA ICH OBETAVÚ SLUŽBU 🧑‍🚒👏 Dňa 4. mája si každoročne …

❤️ NA SVIATOK SV. FLORIÁNA ĎAKUJEME PROFESIONÁLNYM AJ DOBROVOĽNÝM HASIČOM ZA ICH OBETAVÚ SLUŽBU 🧑‍🚒👏

Dňa 4. mája si každoročne pripomíname sviatok sv. Floriána – patróna hasičov. Hasiči a záchranári, stojíte pri nás v tých najťažších chvíľach, pomáhate pri nešťastiach a mimoriadnych udalostiach. Prajeme Vám, NECH AJ VÁS OCHRAŇUJE VÁŠ PATRÓN PO CELÝ ROK A DRŽÍ NAD VAMI OCHRANNÚ RUKU.

Ďakujeme príslušníkom Hasičský a záchranný zbor aj dobrovoľným hasičom za ich náročnú prácu a nasadenie pri záchrane životov, ochrane zdravia, majetku, životného prostredia, ale aj za pomoc pri zvládaní pandémie Covid-19 a najnovšie utečeneckej krízy.
________
ℹ Vedeli ste?
🧑‍🚒 Sv. Florián sa zobrazuje sa ako rímsky vojak s prilbou na hlave, v ľavej ruke so zástavou a v pravej s nádobou na vodu, ktorou zalieva horiaci dom.
🧑‍🚒 Narodil sa na konci 3. storočia na území dnešného Rakúska, žil za čias prenasledovania kresťanov počas vlády rímskeho cisára Diokleciána. Bol vojakom, zomrel mučeníckou smrťou vo vode.


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Dopravno- preventívna akcia „ Život“

St máj 4 , 2022
Dňa 30. 04. 2022 v čase od 18.00 h do 22.00 h vykonali policajti z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Rožňave dopravno-preventívnu akciu s názvom „Život“. Akcia prebiehala na uliciach Šafárikovej, Štítnickej v Rožňave a na uliciach P.J. Šafárika, SNP v Dobšinej, ktorá bola zameraná na kontrolu dodržiavania zákazu požívania […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close