❗️POZOR NA PODVODNÉ E –MAILY❗️ NENECHAJTE SA UŽ VIAC NACHYTAŤ V uplynulých dňoch operační dôstojníci Krajského riaditeľstva PZ …

❗️POZOR NA PODVODNÉ E –MAILY❗️
NENECHAJTE SA UŽ VIAC NACHYTAŤ

V uplynulých dňoch operační dôstojníci Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave zaznamenali nárast trestných oznámení v súvislosti s podvodným konaním na internete. Za jednu noc sme ich narátali v doteraz rekordnom počte 10.
V nasledujúcich príspevkov Vám predstavíme reálne prípady.

TYP č. 1️⃣: DOPLATOK ZA CESTOVNÉ NÁKLADY

Na linke 158 sme prijali oznámenie v zmysle ktorého poškodená osoba prišla o 1 000,- eur. Podľa doposiaľ zistených informácii si mala poškodená osoba objednať tovar zo zahraničia, za ktorý ihneď zaplatila prostredníctvom Internet bankingu. Po uplynutí jedného mesiaca od uhradenia platby za tovar jej mala prísť sms správa, ktorá mala obsahovať informáciu, že je potrebné doplatiť cestovné náklady jednej z kuriérskych služieb vo výške 1,99 eur. Poškodená v presvedčení, že ide o colné poplatky platbu prostredníctvom bankovej karty uhradila, pričom pri platbe zadala všetky údaje z bankovej karty. Následne však z jej účtu boli vykonané 4 bankové transakcie v celkovej výške 1000,- eur.

V tomto prípade bolo začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu podvodu.

Polícia v tejto súvislosti opätovne apeluje na občanov: nedôverujte neznámym osobám, neposkytujte im osobné údaje a nedovoľte im,aby sa pripojili k Vašim mobilným si softvérovým zariadenia.
Môže to byť zneužité vo Váš neprospech!


Autor správy a foto Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Pozvánka na zasadnutie miestneho zastupiteľstva - Záhorská Bystrica

Po júl 26 , 2021
Už dnes od 🕝 16:00 hod. sa v zasadačke miestneho úradu uskutoční zasadnutie miestneho zastupiteľstva. Pripravené sú dva body na prerokovanie 📋 P O Z V Á N K A Podľa § 12 ods. 1 zákona č. 369/90 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov z v o l […]

Mohlo by Vás zaujímať