✅ Na dnešnom rokovaní Úrad vlády Slovenskej republiky bol schválený šátny program sanácie environmentálnych záťaží pre roky 2022…

✅ Na dnešnom rokovaní Úrad vlády Slovenskej republiky bol schválený šátny program sanácie environmentálnych záťaží pre roky 2022 až 2027.

➡️ Program určuje rámcové úlohy na postupné znižovanie negatívnych vplyvov envirozáťaží na ľudské zdravie a životné prostredie.
➡️ Dokument obsahuje zoznamy najrizikovejších lokalít.
➡️ Sanácia záťaží sa finančne zabezpečí z Operačný program Kvalita životného prostredia a z pripravovaného programu Slovensko. Spolufinancovaná bude zo štátneho rozpočtu.
➡️ Zároveň definuje časový a vecný harmonogram prác a opatrení na obdobie rokov 2022 – 2027.

ℹ️ Štátny program sanácie environmentálnych záťaží (2022 – 2027) z dielne ministerstva životného prostredia stanovuje priority, ciele a programové opatrenia.

⚫️ Na Slovensku máme:
879 pravdepodobných envirozáťaží
323 potvrdených
818 sanovaných environmentálnych záťaží

V rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia je na podporu odstraňovania environmentálnych záťaží vyčlenených viac ako 222 miliónov eur. Tie poslúžili napríklad na sanáciu:
⚫️ skládky priemyselného odpadu v Dolnom Kubíne
⚫️ skládku galvanického kalu na Myjave
⚫️ sanáciu environmentálneho znečistenia rušňových dep v Prievidzi, Humennom a v Kraľovanoch

➡️ V rámci operačného programu Slovensko na roky 2021 – 2027 plánuje ministerstvo čerpať na riešenie environmentálnych záťaží ďalšie financie vo výške vyše 200 miliónov eur.

Na sanáciu envirozáťaží na obdobie 2022 až 2027 bude celkovo potrebných 636,05 mil. eur.


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo životného prostredia SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Obnovujeme Brezový hájik a Nový park

St máj 11 , 2022
OBNOVUJEME BREZOVÝ HÁJIK AJ NOVÝ PARK 🌳 Dnes sa za účasti primátora mesta Nitra Mareka Hattasa uskutočnil kontrolný deň revitalizácie Brezového hájika a Nového parku. V oboch projektoch ošetrujeme stromy tak, aby sa návštevníci oboch miest mohli cítiť bezpečne. Zároveň vysádzame nové stromy, viac ako 250 v hájiku a 120 […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close