⚠️ UPOZORNENIE: Bezpečnostné opatrenia a dopravné obmedzenia počas zápasu Slovan Bratislava – Ferencváros Budapešť v stredu 27. …

⚠️ UPOZORNENIE: Bezpečnostné opatrenia a dopravné obmedzenia počas zápasu Slovan Bratislava – Ferencváros Budapešť v stredu 27. júla

V súvislosti s futbalovým zápasom pripravuje Polícia SR – Bratislavský kraj, Mestská polícia Bratislava a Bratislava – Nové Mesto viaceré opatrenia. Prosíme vás o rešpektovanie pokynov, bezpečnostných opatrení a výziev polície.

Mestská časť Nové Mesto:
– Zakázala predaj alkoholických nápojov na vymedzenom území mestskej časti v čase od 12:00 hod. dňa 27. júla 2022 do 06:00 hod. dňa 28. júla 2022
– V stredu 27. júla od 15:00 uzavrie detské ihrisko Nová doba a vstupy a výstupy do areálu Kuchajdy od Vajnorskej ulice (zástavka MHD) a od Slovenskej sporiteľne/Novomestského športového klubu uzatvorené
– Odporúča obyvateľom zóny v bezprostrednom okolí štadión, aby zvážili v deň zápasu parkovanie v blízkosti štadióna, nakoľko môže dôjsť k rôznym bezpečnostným obmedzeniam

🚧 Obmedzenia v cestnej premávke sa budú týkať najmä nasledovných ulíc:
– Bajkalská (od križovatky s Vajnorskou ulicou v úseku po trnavskú cestu)
– Príkopová ulica
– Tegelhoffa
– Kalinčiankova ulica

❌ Uvedené ulice nachádzajúce sa bezprostrednej blízkosti miesta konania sa športového podujatia budú v rámci pripravovaných bezpečnostných opatrení úplne uzavreté.

ℹ️ V súvislosti s príchodom fanúšikov Ferencváros Budapešť je potrebné počítať aj s dopravnými obmedzeniami spočívajúcimi v úplnom uzatvorení na Tomášikovej ulice v čase od 16.30 h a to v úseku od Vajnorskej ulice po Trnavskú cestu. Touto cestou polícia apeluje na občanov, aby neparkovali motorové vozidlá v oblasti železničnej stanice Nové mesto, predstaničného námestia a Tomášikovej ulice. O prípadných ďalších dopravných obmedzeniach bude verejnosť včas informovaná políciou.

🚨 Na narušenia verejného poriadku a obmedzenia v cestnej premávke spôsobené zo strany fanúšikov oboch klubov, budú policajti adekvátne reagovať a využijú všetky zákonné možnosti na zjednanie nápravy.


INFORMÁCIA K BEZPEČNOSTNÝM OPATRENIAM POČAS FUTBALOVÉHO ZÁPASU
V SLOVENSKOM🇸🇰 AJ MAĎARSKOM JAZYKU🇭🇺

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave pripravuje v súvislosti s futbalovým zápasom medzi mužstvami Slovan Bratislava a Ferencváros Budapešť, ktorý sa uskutoční v stredu 27.07.2022 na národnom futbalovom štadióne v Bratislave, opatrenie bezpečnostného charakteru. Jeho cieľom bude ochrana života, zdravia a majetku občanov, zabezpečenie verejného poriadku, ako aj bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky na území Bratislavy.

Uvedené športové podujatie považujeme za rizikový zápas, pri ktorom predpokladáme vznik bezpečnostných rizík na štadióne ale aj mimo štadióna, s možným narušením verejného poriadku a komplikácii v cestnej premávke v dôsledku presunov fanúšikov športového podujatia.

Fanúšikov, ktorí sa plánujú zúčastniť tohto športového podujatia touto cestou vyzývame, aby sa nedopúšťali protiprávnych konaní pred, počas ani po skončení športového podujatia na štadióne, alebo v jeho blízkosti a riadili sa pokynmi usporiadateľov.

Dopravní policajti budú počas priebehu bezpečnostného opatrenia situáciu monitorovať a podľa jej vývoja budú pripravení reagovať operatívne. Obmedzenia v cestnej premávke sa budú týkať najmä nasledovných ulíc:

– Bajkalská (od križovatky s Vajnorskou ulicou v úseku po trnavskú cestu)
– Príkopová ulica
– Tegelhoffa
– Kalinčiankova ulica

Uvedené ulice nachádzajúce sa bezprostrednej blízkosti miesta konania sa športového podujatia budú v rámci pripravovaných bezpečnostných opatrení úplne uzavreté. V súvislosti s príchodom fanúšikov Ferencváros Budapešť je potrebné počítať aj s dopravnými obmedzeniami spočívajúcimi v úplnom uzatvorení na Tomášikovej ulice v čase od 16.30 h a to v úseku od Vajnorskej ulice po Trnavskú cestu. Touto cestou apelujeme na občanov, aby neparkovali motorové vozidlá v oblasti železničnej stanice Nové mesto, predstaničného námestia a Tomašikovej ulice. O prípadných ďalších dopravných obmedzeniach bude verejnosť včas informovaná.

Touto cestou občanov zároveň žiadame, aby počas bezpečnostného opatrenia rešpektovali prípadné pokyny a výzvy polície a boli ohľaduplní voči ostatným občanom. Na narušenia verejného poriadku a obmedzenia v cestnej premávke spôsobené zo strany fanúšikov oboch klubov , budú policajti adekvátne reagovať a využijú všetky zákonné možnosti na zjednanie nápravy.


INFORMÁCIÓK A KAPCSOLÓDÓ BIZTONSÁGI INTÉZKEDÉSEKRŐ
KOCKÁZATOS LABDARÚGÁS MECCSÉVEL
______________________________________________________

A Pozsonyi Rendőrkapitányság Területi Igazgatósága biztonsági intézkedésekre készül a Slovan Bratislava–Ferencváros Budapest labdarúgó-mérkőzéssel kapcsolatban, amelyre 2022. július 27-én, szerdán kerül sor a pozsonyi labdarúgó-stadionban. Célja az állampolgárok életének, egészségének és vagyonának védelme, a közrend biztosítása, valamint a közúti közlekedés biztonsága és zavartalansága Pozsony területén.

Kockázatos mérkőzésnek tartjuk az említett sporteseményt, amely során a stadionban, de a stadionon kívül is biztonsági kockázatok megjelenésével számolunk, a szurkolók mozgása miatti esetleges közrend zavarokkal, közúti közlekedési bonyodalmakkal. sportesemény.

Kérjük azokat a szurkolókat, akik ilyen módon kívánnak részt venni ezen a sporteseményen, hogy a sportesemény előtt, alatt vagy után a stadionban vagy annak környékén ne kövessenek el jogellenes cselekményeket, és kövessék a szervezők utasításait.

A közlekedési rendőrök a biztonsági intézkedés ideje alatt figyelemmel kísérik a helyzetet, és készek operatív módon reagálni annak alakulására. A közúti forgalomkorlátozás elsősorban a következő utcákat érinti:
Bajkalská (a Vajnorská utca kereszteződésétől a Nagyszombati útig tartó szakaszon)
• Príkopová utca
• Tegelhoff
• Kalinčiankova utca

A sportrendezvény helyszínének közvetlen közelében található említett utcákat az előkészített biztonsági intézkedések keretében teljes körűen lezárják. A Ferencváros Budapest szurkolóinak érkezése kapcsán a Tomášiková utca 16 óra 30 perctől teljes lezárásából álló forgalomkorlátozással is számolni kell a Vajnorská utcától Trnavská cestaig terjedő szakaszon. Ezúton arra kérjük a lakosságot, hogy ne parkoljanak gépjárművekkel a Nové mesto pályaudvar, az állomás tér és a Tomašikova utca környékén. Az esetleges további forgalomkorlátozásokról a lakosságot időben tájékoztatják.

Ezúton is kérjük az állampolgárokat, hogy a biztonsági intézkedés során tartsák tiszteletben a rendőrség utasításait és felszólítását, és legyenek figyelmesek más állampolgárokkal szemben. A rendőrség megfelelően reagál a közrend megsértésére és a közúti forgalomkorlátozásra, amelyet mindkét klub szurkolói okoznak, és minden törvényes lehetőséget igénybe vesz a jogorvoslat érdekében. Autor správy a foto Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

🎂 Dnes oslavuje narodeniny aj talentovaný smečiar Samuel Fekete, ktorý sa pričinil o strieborné medaily pre VKP Bratislava na ma...

Ut júl 26 , 2022
🎂 Dnes oslavuje narodeniny aj talentovaný smečiar Samuel Fekete, ktorý sa pričinil o strieborné medaily pre VKP Bratislava na majstrovstvách Slovenska juniorov. 🎁 Darčekom mu je aj zmluva s VKP. V novej sezóne bude stabilným členom kádra mužov v našej extralige. Prajeme mu veľa zdravia, šťastia, úspechov a nech sa […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close