‼️POZOR NA PODVODNÉ FINANČNÉ INVESTOVANIE‼️ NENALEŤTE PODVODNÍKOM! 👮Už od pondelka Vás informujeme prostredníctvom našej sociál…

‼️POZOR NA PODVODNÉ FINANČNÉ INVESTOVANIE‼️
NENALEŤTE PODVODNÍKOM!

👮Už od pondelka Vás informujeme prostredníctvom našej sociálnej siete: Polícia SR – Bratislavský kraj o jednotlivých prípadoch v súvislosti s podvodným konaním.

Podvodníci sú veľmi sofistikovaní a vedia, ako a čo majú komunikovať. Nadviažu kontakt so svojou obeťou a tá s nimi spolupracuje. Postupne ju navedú, aby im poskytla informácie, ktoré potrebujú.

☝️Rozhodne nepodľahnite vidine rýchleho zhodnotenia finančných prostriedkov ako poškodený v našom prípade.⬇️

4. TYP: PODVODNÉ FINANČNÉ INVESTOVANIE 💸 💸

👮Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ začal trestné stíhanie pre pokračujúci obzvlášť závažný zločin podvodu (v jednej časti dokonaný trestný čin a v druhej časti v štádium pokusu) spáchaného formou spolupáchateľstva.

🚨Podľa doposiaľ zistených informácii mali neznámi páchatelia ako predstavitelia jednej japonskej spoločnosti vylákať od poškodeného finančnú sumu vo výške 173 000,- eur. Neznámy páchateľ, vystupujúci ako broker spoločnosti, mal poškodenému ponúknuť možnosť investície finančných prostriedkov na finančných trhoch, a to ohľadne zhodnotenia akcií na burze. Poškodený mal následne vykonal viacero finančných prevodov na bankový účet vedený v zahraničí. Následne ho mal opäť kontaktovať ďalší broker tejto japonskej spoločnosti, ktorý mu mal odporučiť predaj zakúpených akcií ním určenej spoločnosti so sídlom v Budapešti. Poškodený tak urobil a mal z toho výnos v podobe celkovej sumy 8 855,- eur.

🚨Po pár dňoch bol opäť poškodený kontaktovaný brokerom spoločnosti, ktorý mu mal ponúknuť predaj akcii ďalej spoločnosti, tentokrát čínskej, pričom mu mal broker mala uviesť, že je potrebné mať aspoň 50 000 akcii tejto spoločnosti, aby bol zisk z predaja, čo najvyšší. Zároveň mu osoba mala uviesť, že na kúpe týchto akcií sa budú podieľať aj ďalší investori. Poškodený postupne vykonal viacero finančných prevodov vo výške 91 668,56 eur, pričom následne chcel takto zakúpené akcie v celom balíku predať, pričom broker spoločnosti mal uviesť, že ešte predtým potrebuje banka peňažnú zábezpeku. Z uvedeného dôvodu poškodený vykonal ďalšie dve bankové finančné transakcie vo výške 76 230,- eur. K vyplateniu finančných prostriedkov poškodenému bankou aj tak nedošlo.
Poškodený sa rozhodol kontaktovať túto čínsku spoločnosť a ponúknuť im predaj akcii, ktorých je on vlastníkom, načo mal dostať odpoveď, že táto spoločnosť sa kúpou akcií nezaoberá. S touto odpoveďou mal konfrontovať aj ,,svojho“ brokera, ktorý mu mal tvrdiť, že banka mu nechce vyplatiť finančné prostriedky z dôvodu, že má v súčasnosti problém s jedným z jej investorov. Jedným dychom mu mal odporučiť, aby poškodený odkúpil akcie od tohto ,,problematického“ investora, a to vo výške 50 000,- eur. Poškodený nesúhlasil a ďalšie úhrady už nevykonal. Následne zistil že spoločnosť, z ktorej ho kontaktoval broker, mu na účet nezaslala žiadne kredity a ani mu neboli vrátané žiadne finančné prostriedky.
Poškodený mal takýmto spôsobom prísť o finančnú sumu 173 000,- eur. 💸

☝️Podvodníci často lákajú svojich ,,klientov“ prostredníctvom falošných aplikácií na obchodovanie s akciami a kryptomenami. Útočníci kontaktujú ľudí cez sociálne siete s ponukou mimoriadne výhodného investovania s vidinou rýchleho zisku, pričom podmienkou je stiahnutie si tejto aplikácie a následné vykonanie nákupu a prevodu do svojej peňaženky.

☝️V takýchto prípadoch je nevyhnutné overiť si obchodníka, prečítať si recenzie na webe alebo sa poradiť s odborníkom, či kamarátom, ktorý sa v tejto oblasti vyzná.


Autor správy a foto Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

V dnešnom newslettri Vás žiadame o podpis výzvy za obmedzenie anonymného predaja šteniat na internete. Pomôžte nám zastaviť množ...

Št júl 29 , 2021
V dnešnom newslettri Vás žiadame o podpis výzvy za obmedzenie anonymného predaja šteniat na internete. Pomôžte nám zastaviť množiteľov. Zistite viac a pridajte svoj podpis tu 👉 https://manage.kmail-lists.com/subscriptions/web-view?a=McENGz&c=Q5mshv&k=4f2d44dcbc16bd258ace4c5cb89b6a0f&g=NwjUN8&m=QPY5bG&r=zBESa2i. Autor správy a foto Sloboda zvierat on Facebook Zdroj Read More

Mohlo by Vás zaujímať